יום ההוקרה לנכי צה״ל 2017

שנה גודל טקסט : א א א

נכתב ע"י : אורי בינדר, עיתונאי, חבר הנהלת בית הלוחם        תאריך : 7/2/2017

כנס להקות מחול על כסאות גלגלים "רוקדים על גלגלים" נערך זו השנה הרביעית בבית-הלוחם, בבאר-שבע. ביום
שלישי, 20.12.16 , ריכז בית הלוחם הדרומי את מיטב הרוקדים על כסאות גלגלים, שהגיעו מרחבי הארץ במסגרת
להקות מאורגנות וססגוניות.

לאירוע רב המשתתפים הגיעו יו"ר ארגון נכי צה"ל- מר חיים בר, יו"ר הארגון בנגב - מר אורן אקרמן, ראש עירית באר-
שבע - מר רוביק דנילוביץ', סגניתו - הגב' ד"ר חפצי זוהר, מנכ"ל "כיוונים" מר שלומי נומה, מנהל אגף התרבות בעיריית באר שבע – מר יאיר נגיד מנהל אגף הספורט- מר מאיר אלפסי ועוד.

יו"ר הארגון, חיים בר היה נרגש בדברי הברכה שנשא: "ארבע שנים מאז שאני פה עם אותה חבורת קסם, שגרמה לי לבכות מהתרגשות. החודש המדינה מצדיעה לנכי צה"ל, כאשר האירועים צוינו בזכות אנשינו, בהצלחה גדולה, גם באירופה ובארצות הברית".

רוביק דנילוביץ', ברך את הרוקדים ואת הקהל הרב באומרו: "הייתי רוצה לרקוד במקום לדבר. התמהיל של צעירים ומבוגרים הרוקדים בחג החנוכה המסמל אור, נצחיות אירועי יום ההוקרה לנכי צה"ל בנגב כללו השנה מפגשים מרגשים, משיחות של נכי צה"ל עם מאות תלמידי תיכון ועד מופעים מגוונים, שהדגישו את ההתמודדות המנצחת של הפצועים עם הסבל והכאב ומסירות נפש, מסביר, כיצד אתם מצליחים להנחיל את אהבת האדם לאהבת ישראל".

מנהל "בית הלוחם", בבאר- שבע, מר גילי מולכו, הטיל גם השנה את העבודה הקשה של ארגון האירוע על אושרית בן- שושן, הממונה על התרבות ב"בית הלוחם". עבודתה המסורה הביאה שוב להפקה מושלמת של ארוע מורכב ומסובך ארגונית. הנחיית האירוע המוצלח הוטלה על עוזרת המנהל, מירה וקנין המוכשרת. לפני הריקודים גנבו את ההצגה הראפרים, סאבלימינאל הלוא הוא קובי שמעוני ועמו מומי לוי. הלהקה של הראפרים הדליקה את הקהל, הרקידה ילדים ומבוגרים להפסיק לחלום, שיהיה פה שלום", שרו האורחים וקינחו בהדרן: "שיר השרוטים".

להקת "הורה גלגלים", מבית הלוחם תל- אביב, פתחה את מופעי הריקודים בכיסאות גלגלים בתלבושות מרהיבות בגוונים: שחור, לבן, כסף וחום. אחריהם נכנסו לאולם בסערה חברי להקת "לטינו גל" מ"בית הלוחם" בחיפה. גם כאן שולבו בריקודים תלבושות מהממות בגוונים של שחור, לבן, אפור ונצנצים.

את "בית הלוחם", בבאר- שבע ייצגה להקת "כסאות גלגלים בשמלות ססגוניות לנשים, ובגדים שחורים לגברים,
כאשר על חולצותיהם מוטבע סמל אדום בולט של הבית. לצלילי השיר "לא עוזב את העיר", בכוריאוגרפיה של לימור
בודה-סלפטי, רקדו הדרומיים, כאשר כמו בכל הלהקות שולבו רקדנים בנעלי ריקוד יחד עם אלה היושבים בכיסא גלגלים.
מופע מדהים הציגו "גלגלי הקסם", הלהקה הייצוגית של "בית הלוחם" בתל- אביב, שהתפרסמו כרקדנים מקצועיים
בכיסאות גלגלים. להקת "גלגל במעגל", מהרצליה, נתנו מופע ריקודים מרשים, כאשר היושבים בכיסאות הגלגלים לבשו ירוק,
ואילו הרקדנים שמסביבם הופיעו בשחור- לבן. להקת בית הלוחם באר שבע, חתמה את הערב המרגש לצלילי השיר "היה חזק", כאשר הכוריאוגרף רפי זיו שילב בשיר סממנים של תקווה יחד עם תלבושת ססגונית