אודות קצת עלינו

ביטאון הלוחם
279 | ביטאון הבית

מוזמנים לצפות בגיליון החגיגי לראש השנה

הקש/י על התמונה כדי לדפדף בעיתון באופן וירטואלי

קרן נכי צה"ל ZDVF
אגודת הידידים בישראל
אגודת הידידים בישראל
תרמו לאירגון
תרמו לארגון נכי צה"ל
ארגון נכי צה״ל
עשו לנו לייק בעמוד הפייסבוק
ותיהיו מעודכנים בפעילויות ובאירועים

בבניית הבית הושקעו כ-80 מיליון שקל והוא מציע מבחר של מתקנים כגון בריכת שחייה, חדר כושר, סאונה, שולחן סנוקר, טניס שולחן ואולם ספורט. בנוסף, מציע הבית מגוון עשיר של פעילויות. במהלך חודש אפריל מתוכנן אירוע פתיחה חגיגי נוסף המציין את הקמת הבית, אליו יגיעו התורמים מחו”ל, אישי ציבור מרכזיים ומכובדים נוספים.

בבית הלוחם רשומים כבר 1,800 בתי אב, 5,300 חברים שניהנים ממבחר המתקנים והפעיליות.

בבית הלוחם קוראים לנכי צה”ל מאזור הדרום – קריית גת ועד דימונה ומצפה רמון – לבוא ולהצטרף לפעילות בבית.

בית הלוחם בקהילה

קשרי קהילה, מעניקים תשובה מעשית לשאלה התיאורטית כיצד יכולים אנשים להשפיע על החברה ולשפר את איכות החיים שלהם ושל הקהילות בהן הם חיים.

ייחודה של העבודה היא איתור צרכים משותפים, הדגשת חשיבות ההתארגנות והיערכות הולמת של מערכות השירותים כאמצעי לשינוי חברתי. בחודשיים האחרונים היה לנו העונג לארח בבית הלוחם באר שבע, קבוצות מגוונות מתוך הקהילה, זאת במטרה לחשוף בפניהם את בית הלוחם על שלל מתקניו ואת ייחודיות חבריו. שיתוף קהילתי זה, תורם להעצמת חברי הבית, על ידי כך שהוא מעניק להם הזדמנות לשתף את הקהילה בפציעה ובתהליך השיקום הפיזי והנפשי, בסיפור נפילה בשבי וההתמודדות שלאחריו, פעילויות ספורט כדרך להתחזקות ועוד. כמו כן, מפגשים אלו מעניקים הזדמנות להציג את מגוון הפעילויות אותן מציע הבית לחבריו, בתחומי התרבות והספורט.

כחלק מחוויית הביקור בבית הלוחם, ניתנה לקבוצות האפשרות לחוות משחק כדורסל על כסאות גלגלים, באדיבותם של מאיר אלפסי – מנהל אגף הספורט ובתיה פחימה – עוזרת מנהל האגף. זה המקום להודות לנבחרת כדורסל כסאות גלגלים של בית הלוחם באר שבע ולמאמן הקבוצה יעקב סבח שתמיד נענים בחיוב ומוכנים לערוך היכרות חווייתית עם רזי משחק כדורסל על כסאות גלגלים. שמחנו לארח את הקבוצות: “בי”ס רעים” אשר חגגו מסיבת סיום שנה באולם הרב תכליתי בבית הלוחם. תודה לאושרית בן שושן – מנהלת אגף התרבות ולשני בן דוד – עוזרת מנהלת האגף, אשר סייעו בקשר מול האמן עודד שוהם אשר התנדב להנעים בניגון האקורדיון לקול שירת הילדים המדהימים.

“עוגן קהילתי” אשר באדיבותו של רוני סנדלר, מאמן השחייה,עברו קורס שחייה בבריכת בית הלוחם. בתום הקורס קיבלו שניים מתוכם גביע הצטיינות וכל שאר ילדי הקבוצה זכו לענוד מדליה.

“קציני מודיעי נפגעים – קצינת העיר ב”ש” ערכו טקס קבלת דרגות במסגרתו הפגשנו אותם עם ניסים שלם – פדוי שבי, אשר שיתף אותם בסיפור נפילתו בשבי. לאחר מכן שיחקו כדורסל כסאות גלגלים ואף התנסו בחוג דראמס אלייב.

“שותפות 2000 ” (נוער ישראלי מארח נוער מקנדה) במהלך המפגש התקיימה הרצאה מרתקת ומעוררת הערצה של בני הנוער עם אורלי לוי – חברת בית שנפצעה בפיגוע בפיקוד דרום. אורלי שיתפה את הצעירים בתהליך ההחלמה ובניצחון שלה. לאחר מכן נפגשו עם טדגי יצחק ומשה סעדה – חברי בית ושחקנים בנבחרת כדורסל כסאות גלגלים, אשר הסבירו על פציעתם ושיחקו איתם כדורסל.

“מכינת כנפיים” (מכינה לצעירים בעלי מוגבלות פיזית המעודדת יציאה לחיים עצמאיים ושירות לאומי). דביר מעודה, בוגר מכינת כנפיים, בחר בבית הלוחם כפרויקט הסיכום שלו במכינה. דביר פנה וביקש להגיע עם חבריו לקבוצה לפגוש נכים, לשמוע סיפורי הצלחה, לפגוש את חברי נבחרת הכדורסל ולשחק כדורסל על כסאות גלגלים. היה זה בהחלט מפגש מרתק ומרגש גם יחד.

למעוניינים בפעילות משותפת במסגרת קשרי קהילה ניתן לפנות למירה:
בטל’ 08-6251102
פקס : 08-6345430
או באמצעות המייל : mirav@inz.org.il

פרטי התקשרות ודרכי הגעה

שדרות בנ"צ כרמל 9, באר-שבע, מיקוד 8410501
08-6251100
08-6374851
צור קשר